Termín 14.-21.7.2019

Na rok 2019 jsme po dlouhé době opět připravili tábor pro děti, které jsou rády v menším kolektivu s individuálním přístupem.

Témata tábora:

Výuka angličtiny

Ruční práce

Šachy, šachy

Prkna co znamenají svět

Malování, kreativita

Skupinky dětí s jimi vybraným tématem se své činnosti budou věnovat dopoledne. Na odpoledne je již sestavován program pro celý tábor.

Tábor je určen pro děti od 7 do 15 let, maximální počet táborníků je 30.

 

 

Terénní úpravy a stavební práce 2013 - 2018

Stavební práce a terénní úpravy byly záhájeny v roce 2013 a budou ukončeny v roce 2016. 

Náš rodinný tábor zaměřený na výukou angličtiny, fotografování a turistiku připravujeme na červenec v roce 2017.

Letní pobyt pro děti - ARCHIV reportáží

Sobota 20.7.2013

Sobotní budíček byl v 8:30, děti měly snídani a v 10 hodin jsme vyrazili na celodenní výlet do Jánských lázní. Počasí se nám vyvedlo. V Jánských lázních měly děti rozchod na kolonádě. Poté jsme vyjeli lanovkou na Černou horu. Někteří zájemci si vyšli na místní rozhlednu. Dále jsme se podívali na rašeniliště a zahráli po cestě zpět různé hry. Po večeři jsme si zahráli rugby a slepou bábu. Po 20 hod. jsme se všichni sešli a zhodnotili celý pobyt a ocenili jsme všechny účastníky. Jako třešničku na dort jsme na závěr připravili soutěž talentů.

Pátek 19.7.2013

Závěrečný den s angličtinou u Soni byl velmi intenzivní. Cvičili jsme přídavná jména, podstatná jména, jejich spojení ve větách. Další částí bylo oblečení. Co nosíme, co máme s sebou na dovolenou. Zahráli jsme si bingo a pexeso. Výuka u Jirky byla zaměřena na členy a jejich význam. Vyprávěli si vtipy a hráli hru situace. Inscenovali pohádky a opakovali slovní zásobu o jídle. Před obědem sledovali díl Black books. Po poledním klidu jsme si zahráli rugby, štafetu s brčky a papírky. Po odpolední svačině jsme si zahráli na slepou bábu a někteří odvážlivci vyzkoušeli sedmimílové boty. Po večeři nás čekala oblíbená vlajkovaná. Před večerkou jsme si zahráli pantomimu na různá zaměstnání.

Fotky 19.7.2013


 
 
 
 
 
 
 

Čtvrtek 18.7.2013

Budíček byl ve čtvrtek posunut na 8 hodinu, následovala ranní rozcvička a po ní snídaně. Kvůli pěknému počasí probíhala výuka angličtiny se Soňou venku. Hráli hry na anglickou slovní zásobu. Tato zásoba byla zaměřena na navigaci, sloveso can a dopravní prostředky. Druhá část byla věnována konverzaci na téma - osobní údaje, emailová adresa a cvičení paměti. Jirkova skupina procvičovala slovesné časy. Na základě obrázku vytvářela příběhy, které se staly v minulosti. Zahráli si hru UFO, kdy si vyprávěli příběhy a na základě výpovědí vyluštili tajenku, odkud ufo přiletělo. V další části opakovali diktát obrázků, ve kterých popisovali pokoje. Před obědem jim byl puštěn další díl seriálu Black book. Po odpoledním klidu jsme se vydali přes vlčí jámu na hnědý vrch, kde jsme si zpestřili výšlap přes sjezdovku. Na zpáteční cestě na nás čekal piknik, který můžete vidět ve fotogalerii. Zahráli jsme si hru zašlapávanou s balónky a také schovávanou. Po večeři byl dětem puštěn film Klik, život na dálkové ovládání a po 22. hodině děti čekala noční stezka, kde měly za úkol plnit dané úkoly a za ně dostaly indicie. V cíli měly za úkol napsat přísloví, které znělo: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

Fotky 18.7.2013


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Středa 17.7.2013

 Středeční den opět začínal rozcvičkou a v 8 hodin snídaní. Výuka angličtiny byla od 9 hodin. Výuka se Soňou byla zaměřena na sloveso ,,can,, a jeho využití v běžné konverzaci. Dále následovaly nezbytné hry pro upevnění slovní zásoby. Procvičovaly se pohybová slovesa, zvířata a povolání. Výuka s Jirkou začínala rozcvičkou v podání robota. Děti měly za úkol tvořit otázky a krátké odpovědi. Dále následovala námořní bitva a konverzační hra Alien. Sousedé byli svědky neobvyklé podívané a následně se v noci seběhli na ulici, aby si povyprávěli, co viděli. Každý ovšem viděl něco jiného. Na základě hovorů se sousedy se ukázala pravda. Před obědem následoval jeden díl seriálu Black books. Po obědě a poledním klidu se děti rozdělily do dvou skupin a měly za úkol vymyslet pro druhou skupinu bojovou hru. Jedna skupina připravila bojovku na louce a ta druhá v lese. Po odpolední svačině si ji skupiny zahrály. Po těchto hrách jsme si zahráli štafetu kačen a rugby. Po večeři jsme šli procházkou na sjezdovku javor a dětem byl puštěn film Absurdistán.

Fotky 17.7.2013


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

úterý 16.7.2013

Úterní den začínal budíčkem v 7:30 a rozcvičkou. Od 8 hodin byla snídaně a po ní čas na hygienu a úklid pokojů. V 9 hodin začínala výuka. Dopolední angličtina se Soňou byla zaměřena na slovní zásobu okolo nás - příroda. Získaná slova byla upevňována pomocí her a hlavním cílem byla konverzace v obchodě, nebo-li nakupování. Pořízená videa o nákupu uvidí rodiče v neděli:-). Angličtina s Jirkou začinala rozcvičkou  v podání slovního fotbalu. Hodina byla zaměřena na smysly a slovní zásobu. Dále následovala asociace - nebo-li jak napsat báseň. Dále procvičovali přídavná jména a příslovce. V další části si připravovali simulační hru na téma tisková konference zahraniční rockové kapely. Před oběděm opět následoval jeden díl seriálu Black books. Po obědě a poledním klidu jsme se přemístili na protější kopec, kde jsme si zahráli hru famfrpál. Děti se u ní opravdu vyřádily. Potom jsme také využili lano na přetahovanou. Po svačině jsme hráli hru vlajkovanou, která je každý rok velmi žádaná. K večeři jsme opékali párky na Dimrovce, kde na nás čekal netradiční program. Děti měly možnost si vyzkoušet flowersticks a diaboly. Po setmění všechny čekala ohnivá show. 

Fotky 16.7.2013


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pondělí 15.7.2013

Děti vstávaly v 7:30 a účastnily se ranní rozcvičky. V 8 hodin následovala snídaně a po ní hygiena. Od 9 hodin probíhala výuka angličtiny. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Mladší děti měly výuku se Soňou, jejich hodina proběhla částečně venku. Děti se seznámily, představily a pomocí pohybových her procvičily slovní zásobu. V druhé části pracovaly na doplňovacích cvičeních upevňujících znalost slovesa být, osobních zájmen a vybrané slovní zásoby. Starší děti měly výuku angličtiny s Jirkou, kdy jejich lekce začínala 5 min. rozcvičkou na téma Mr. X. Dále procvičovaly předložky, jednotný a množný čas, popisovaly místnost, dále popisovaly obrázky z knížek, na který navazoval diktát obrázku. Dále následovala komentovaná křížovka a hádací hra. Další část byla poslechová. Před obědem shlédly 30 min. seriál Black books v angličtině. Ve 12.30 byl oběd, po kterém děti měly polední klid. Odpolední program začínal během na čas na chatu Dimrkovku, kde po cestě měly za úkol najít 10 obrázků a v cíli je vypsat. Dále jsme hráli hru Hututu a Strhávanou. V 16 hod. byla odpolední svačina, po ktére jsme se přemístili k vysílači a zahráli si hru Latrína. V 18:30 byla večeře po které jim byl puštěn film Johny English. Poslední hrou před večerkou bylo Městečko Palermo.

Fotky 15.7.2013


 
 
 
 
 
 
 
 

Nahlédnutí do roku 2012

Sobota

V sobotu byl budíček v 8 hodin ráno. Po snídani následovala poslední hodina angličtiny. V První polovině lekce děti hrály různé hry a vyplňovaly křížovky. V druhé polovině si děti nacvičily ještě své výstupy a před odpolednem se pochlubily svými výkony. Čekala nás pohádka o Modrém Karkulákovi a Avengers. Po obědě byl polední klid. Následovala cesta k hřišti u hotelu Oddech, kde si děti zahrály na mrazíka a pakobal. Po návratu jsme všichni nakreslili na pohlednicový papír čtyři momenty, které se nám nejvíce líbili na tomto pobytu. Poté si i napsali básničku. Po svačině jsme šli do údolí, kde se konalo MČR v cyklocrossu. Potom nás čekala slavnostní večeře s přípitkem. Po večeři jsme si vyhlásili nejlepší aktéry tohoto pobytu a slavnostně rozkrojili dort. Večerní zábavou pak bylo tančení na nejrůznější hudební žánry, jako bylo country,disco,dance,rap,pop. Na závěr jsme všichni zhodnotili tento pobyt a následovala večerka. V neděli po snídani děti odjíždějí domů.

21.7.


Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 10:18 pomocí Hewlett-Packard HP DVC V5560u. Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 10:18 pomocí Hewlett-Packard HP DVC V5560u.
Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 14:29 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 14:29 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 17:57 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 17:57 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 17:49 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 17:49 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 20:06 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 20:06 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 20:06 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 21.7.2012 20:06 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .

Pátek

V pátek, jako každý den po rozcvičce a snídani následovala dopolední výuka. Angličtina u Terky probíhala tak, že byla rozdělena na dva bloky. V prvním se probíralo jídlo a v druhém pohádka. Vyráběli si knihu jídel a diskutovali o oblíbených pokrmech. V druhé části děti vymýšlely text k pohádce, kterou budou v sobotu hrát. U Soni probírali místnosti v domě. Nakreslili půdorysy svých domů a bytů. Do půdorysů se pak vepsali vybavení domů. V druhé části vymysleli pohádku  a napsali dialogy. Zítra si pohádku divadelně zahrajeme. Po odpoledním klidu byly pro děti připraveny hry v lese. První byla zaměřená na hmat.Děti měly zavázané oči a ve vyznačeném prostoru musely dojít k vytyčenému cíli pomocí provázků. Dále jsme si zahráli na schovávanou a jelikož v minulých dnech skončil deseti boj nerozhodně. Zahráli jsme si finálovou hru vlajky. Vyhrálo nakonec družstvo červených. Po odpolední svačině děti čekala fyzicky náročnější hra s názvem Latrína, děti se u této hry velmi naběhaly a unavily. Odměnou pro ně pak bylo opékání vuřtů. Po večeři si zahrály ještě několik her a opět měly na zpestření puštěný film před večerkou.

20.7.


Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 14:53 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 14:53 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 14:57 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 14:57 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 15:08 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 15:08 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 16:28 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 16:28 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 17:21 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 17:21 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 17:32 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 17:32 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 17:35 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 17:35 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 17:45 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 20.7.2012 17:45 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.

Čtvrtek

Čtvrtek byl pro všechny děti překvapením. Vstávaly o půl 8, následovala snídaně a hygiena. V 8 hodin jsme všichni vycházeli směr údolí. Jedna polovina dětí v dopoledním programu vyzkoušela jízdu na motorových koloběžkách a druhá si změřila své síly v Monkey parku. Za odměnu pak ta hodnější skupina jela lanovkou na Hnědý vrch a poté směřovala k Jindřichově domu.Ti zlobivější si vše vyšlapali ,,po svých´´.  Po obědě měly děti delší polední klid a poté si skupiny vystřídaly koloběžky a lanový park. Jelikož po těchto výkonech byli znavení i instruktoři. Zvolili jsme příjemný program pro všechny. Na dobrou noc jsme pustili film Hvězdný prach a pak následovala večerka.

20.7.


Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 10:59 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 10:59 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 09:02 pomocí SONY DSC-W350. Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 09:02 pomocí SONY DSC-W350.
Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 12:22 pomocí SONY DSC-W350. Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 12:22 pomocí SONY DSC-W350.
Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 15:46 pomocí SONY DSC-W350. Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 15:46 pomocí SONY DSC-W350.
Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 09:45 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 09:45 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 11:00 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 11:00 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 11:01 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 19.7.2012 11:01 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.

Středa

V Pondělí děti vstávaly v 8 hodin, jelikož byly po předchozích dnech unaveny. Následovala rozcvička, poté snídaně a po ranní hygieně angličtina. U Terky se začínalo kontrolou malého domácího úkolu ,,10 vět, co nosí moje maminka a tatínek. V dalších částech hodiny probírali typy oblečení a barvy. Udělali si módní přehlídku a zakončili lekci soutěžemi. U Soni byla středa ve znamení zvířat. Děti procvičily slovní zásobu, doplňovaly různá cvičení, představovaly své zoologické zahrady. V konverzační hodince jsme probrali loňské dovolené a domácí miláčky. Jelikož nám odpoledne počasí nepřálo, po odpoledním klidu jsme trávili čas v klubovně. Děti čekal deseti boj (kulečník,stolní tenis, stolní fotbal, piškvorky,sudoku, scrabble, létání letadlem, člověče nezlob se, karty a kostky). Po večeři jsme hromadně vyrazili na večerní procházku do lesa. Po návratu na ně čekala větší děti preventivní přednáška o konopných drogách. Poté byla večerka.

18.7


Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 15:53 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 15:53 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:00 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:00 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:07 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:07 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:19 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:19 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:26 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:26 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:28 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:28 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:34 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:34 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:39 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 16:39 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 17:08 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 17:08 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 17:09 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 17:09 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 17:42 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 17:42 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.
Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 17:12 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL. Fotka byla pořízena dne 18.7.2012 17:12 pomocí Canon Canon EOS 300D DIGITAL.

Úterý

V úterý děti vstávaly v 7:30 a čekala je rozcvička. Po snídani v 9 hodin začínala výuka angličtiny.Ve skupině Terky výuka začínala soutěží: ,,Kdo uhodne celebritu´´. Probrali části těla a sloveso have/has. Nakreslili obrázek celebrity a popsali její části těla. Dále se naučili frázi there is/there are. S pomocí těchto sloves pak pojmenovali vlastní výtvor. Ve skupině Soni probíhala výuka s tématem ,,Around house´´. Prošli rozsáhlou slovní zásobu a snažili se ji zafixovat pomocí různých slovních cvičení, her a doplňovaček. Nakonec dvojice stavěly domy a prezentovaly je před ostatními. Stavby  byly překvapivé : od paneláku, přes bungalov až ke kostelu. Po odpoledním klidu jsme v herně hráli spoustu her zaměřené na pantomimu. Zrcadla, sochy, řemesla, stroj a v neposlední řadě pro sebe děti vymýšlely děj pohádky a protihráči pak museli daný děj odehrát pantomimou. Nejen děti se pořádně nasmály. Po odpolední svačině jsme šli hrát do lesa hru Trestanci a bachaři a Královská družina. Po večeři jsme byli po  etapách v sauně. Pustili jsme dětem Fimfárum a následovala večerka.

17.7.


Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 11:05 pomocí SONY DSC-W350. Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 11:05 pomocí SONY DSC-W350.
Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 14:02 pomocí SONY DSC-W350. Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 14:02 pomocí SONY DSC-W350.
Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 14:10 pomocí SONY DSC-W350. Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 14:10 pomocí SONY DSC-W350.
Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 17:33 pomocí SONY DSC-W350. Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 17:33 pomocí SONY DSC-W350.
Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 17:50 pomocí SONY DSC-W350. Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 17:50 pomocí SONY DSC-W350.
Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 17:51 pomocí SONY DSC-W350. Fotka byla pořízena dne 17.7.2012 17:51 pomocí SONY DSC-W350.

Pondělí

V Pondělí děti vstávaly v 7:20 a čekala je rozcvička. Po ní se děti omyly a šly na snídani. V 9 hodin začínala výuka angličtiny. Aby byla výuka smysluplná při větším počtu dětí, byly rozděleny do dvou skupin. V jedné skupině byla lektorka Terka, která s dětmi probrala členy rodiny. Děti si potom nakreslily rodokmen. V další části výuky děti probraly slova love, like, hate  v kontextu s rodinou. Děti si pak vyzkoušely po dobu 1 minuty mluvit na téma : ,,Jeden člen mojí rodiny´´. Za domácí úkol dostaly si nacvičit povídaní o jedné celebritě, aby potom  dokázaly podle popisu danou celebritu poznat. Ve druhé skupince pod vedením Soni výuka probíhala v druhém patře. Děti se všichni neznaly, a proto se zahajovalo představováním, osobními dotazy a popisem rodiny. Každý odprezentoval svojí osobu ostatním, byl natočen na video a poté ohodnocen. Na závěr se děti rozdělily do dvou skupin. Jedna skupina dětí hrála hry spojené se slovní zásobou a druhá skupina, ve které byly zdatnější děti měly individuální konverzaci. Ve 13 hod. byl oběd. Jelikož se počasí po poledním klidu umoudřilo, šli jsme na procházku do Vlčí jámy a poté jsme vyšli po černé sjezdovce Bramberk k rozhledně. Tam se děti rozhlédly po okolí a směřovali jsme zpět k chatě. Po odpolední svačině jsme hráli v lese hru Vlajky. Po večeři jsme se shromáždili v klubovně, kde jsme hráli hry jako je např. Empatie, Městečko Krvelačno, Ložisko, hra na Paka, komunikační hra Fax a v neposlední řadě Po mé pravici je volné místo. Ve 22 hodin byla večerka.

16.7.


16.7.2012 16.7.2012
Fotka byla pořízena dne 16.7.2012 14:28 pomocí SONY DSC-W350. Fotka byla pořízena dne 16.7.2012 14:28 pomocí SONY DSC-W350.
 
 
 
 

Nedělní příjezd

V neděli odpoledne se začaly děti sjíždět na Jindřichův dům. Poté, co si děti vybalily svá zavazadla, seznámili jsme se všichni v klubovně. Děti podle svého začátečního jména přidávaly přídavná jména. Ve výsledné fázi to vypadalo takto: automatický Adam, jedovatý Jan, líný Leoš.. Dále jsme si stanovili pravidla, jak bychom se k sobě měli chovat, tak aby se nám pobyt všem líbil. Dalším bodem bylo napsání na papírky, co chceme a co nechceme na pobytu zažít. Padly návrhy, jako brzké vstávání, nebo celodenní túra.. Před večeří jsme se ještě vypravili k vysílači, kde jsme si zahráli na schovávanou. Po večeři jsme se opět sešli v klubovně a zahráli jsme si Městečko Palermo. O pul 9 se děti seznámili  s angličtinářkami Soňkou a Terkou a Markéta vytáhla z kapsy opět několik vtipů. Děti se potom umyly, a aby nebylo náročné uspávání, pustili jsme dětem film Na dobrou noc.

Letní pobyt s angličtinou 2012

 


Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 17:47 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 17:47 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 17:48 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 17:48 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 17:51 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 17:51 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 17:51 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 17:51 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 17:54 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 17:54 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 18:02 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 18:02 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 18:10 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 18:10 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .
Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 18:10 pomocí NIKON COOLPIX AW100 . Fotka byla pořízena dne 15.7.2012 18:10 pomocí NIKON COOLPIX AW100 .

Reportáže a foto z roku 2011

Sobotní ráno nás mile překvapilo příznivým počasím pro celodenní výlet. Děti byly ušetřeny ranní rozcvičky. Po snídani se všichni připravovaly na výlet. Náš cíl byla Sněžka. Cestu jsme si ulehčili zkrácením celé tratě tak, že jsme vyjeli na přechodnou stanici lanovkou. Děti měly pěkný zážitek, protože spousta z nich nejvyšší horu naší země ještě nenavštívily. Jediné, co nám zhoršovalo tůru byl silný vítr. Poté následoval okruh cca 18 km. Děti vše statečně zvládly. Po návratu jsme měli přichystaný oheň a opékali jsme vuřty. Poté jsme si zahráli schovávanou a mrazíka. Před večerkou si děti procvičily vlastní fantazii a zasmáli se nad olympijskými kliky. Nesměla chybět sprška vtipů a děti se těšily do postelí.


 
 
 
 
 
 

Pátek 22.7.

Páteční anglickou výuku jsme zahájili prací s textem. Pohádka O červené Karkulce k tomu byla ideální. Poté jsme vytvořili 2 herecké společnosti a pohádku nacvičili. U publika měla představení velký úspěch. Druhá část výuky byla vyplněna hrami na upevnění slovní zásoby a procvičení, psaní. Záměr patřil odměnování studentů. O odpolední programu jsme hráli hru Evoluci, dále hru na Paka, a celé odpoledne trvahla hra Na vraha. Před večeří se děti rozdělily do dvou skupin a měly za úkol vytvořit co nejlepší videoklip. Po večeři chlapci navštívili saunu, ve které hráli hodinu městečko Palermo. Ti kteří se vrátili dříve, měli v klubovně puštěný film. Poté šly děti spát.


 
 
 
 
 
 
 

Čtvrtek 21.7.

Ve čtvrtek jsme vyrazili s angličtinou na dovolenou. Než však člověk vyrazí, musí si sbalit batoh na cestu. Copak si vezmeme na dovolenou do hor, k moři, na opuštěný ostrov nebo na tábor. Baterku nebo playstation? To bylo pro někoho dost zásadní rozhodnutí. Všichni šak nakonec zabalili a předvedli své batohy. To bylo nových slovíček!  Jelikož bylo odpoledne nepříznivé počasí, všechny hry se hrály v klubovně. První byla Humanus, další Co by to bylo, kdyby to bylo?? Po svačině následovala Olympijská soutěž superhrdinů. Kdy měly skupiny hodinu čas na to, připravit nepřemožitelného hrdinu, který s ostatními soutěžil v různých kategoriích. Po večeři následoval běh na čas do kopce a z kopce. Poté jsme přes hodinu hráli městečko Palermo. U této hry jsme se všichni velice bavili. Poté následovala ,,sprška´´ vtipů a večerka.


 
 
 
 
 
 
 

Středa 20.7.

Při středeční výuce jsme zabrousili do světa módy. Téma ,,oblečení´´ se velmi dobře procvičilo na módní přehlídce. Kluci krásně komentovali své modely. Po obědě jsme se vydali k vysílači, kde jsme hráli hru na čísla, dále Kámen,nůžky, papír. Jelikož se rozpršelo, museli jsme se vrátit zpět na naší ,,základnu´´. Po svačině nás čekal turnaj ve stolním tenise a kulčeníku. Ti kteří, dohráli si zpříjemnili chvíle sledováním filmu. Po večeři jsme měli volnější zábavu a pohybovali jsme se stále v prostorech herny. Před večerkou jsme si všichni zahráli hru Pohádku, kde si děti vytáhly dané téma i žánr, v jakém ho mají ostatním přehrát. Velice jsme se u toho všichni nasmáli. Na konci nesměly chybět vtipy. Poté následovala večerka.


 
 
 
 
 
 

Úterý 19.7.

Úterý začalo výukou frází : When were you born? a Where were you born? V tomto duchu se nesla všechna cvičení, hry a soutěže. Kluci vzájemně konverzovali, zjišťovali informace a sledovali výsledky ostatních. Pěkné počasí nás vylákalo na 2 hry v angličtině ven před dům. Nakonec jsme zjišťovali a prezentovali osobní informace o slavných osobnostech. Všichni chtěli předvádět Harryho Pottera nebo Davida Beckhama, ale nikdo Hannah Montanu. Proč asi? Odpolední program jsme zahájili na protější louce. Cestou k ní si chlapci vyzkoušeli chůzi po slepu za jištění druhých kamarádů. Na louce jsme postavli ohradu, která sloužila pro hru Ovce. Kluci si jí náramně užili. Museli se spolehnout jen na sluch, protože měli všichni zavázané oči. Po této hře následovala živá hra Člověče nezlob se, při které se kluci nejvíce unavili. Dále následovalo přetahování na laně chlapci vs. instruktoři. Kluci se nedali a instrukory vší silou porazili. Poté jsme se vraceli zpět na večeři. Po ní jsme vyšli na sbírání borůvek, někteří nás velice překvapili trpělivostí a pílí. Za odměnu si potom někteří jedinci, kteří dostali odvahu mohli skočit do bazénu. Před večerkou následovala poslední hra a to byla pohádková pantomima.


 
 
 
 
 
 
 
 

Pondělí 18.7.2011

Seznamovací hodina proběhla vesele. Po úvodním představování kluci absolvovali běhací diktát, sestavili báseň a zvládli se ji naučit nazpaměť. Po přestávce jsme vytvářeli Family tree. Někdo měl trochu problém vzpomenout si na sestřenice, bratrance a dědečky, ale nakonec jsme to dali dohromady. Následovala prezentace jednotlivých rodin a vyšlo i najevo spousta zajímavých informací o babičkách, které nemají rády modrou barvu a myši.

Po odpoledním klidu jsme opět zavítali k vysílači, kde chlapci hráli pakobal, který měl opravdu zajímavá pravidla a tak jsme na ně museli stále upozorňovat. Další hra byla na obry, skřítky a kouzelníky, kdy často zapomněli, na to, jaké pohádkové postavy jsou. Po svačině jsme šli na výlet na Hnědý vrch. Sice foukal vítr, ale podmínky nám umožnily na rozhlednu vyjít. Po večeři si chlapci zahráli vytouženou schovávanou. Dále následovaly hry s vedoucím Jirkou, byly to Pravda a lež a Pět proti pěti. Po večeři jsme si o uplynulém dni popovídali s Markétou a celé povídání jsme ukončili škálou vtipů, kterými kluci jenom chrlili. Večerkou jsme se snažili ukončit den, ale štěbetání a smích z pokojů ustal až dlouho po 23. hodině.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Neděle 24.7.2011

V neděli během odpoledne účastníci tábora dorazili na základnu. Ubytovali se a vyrazili na výpravu k Lesní boudě. Děti vzpomínaly na loňský rok a hned si vybavovaly, kde všude jsme hrály hry v přírodě a chtěly si je zopakovat.  Jelikož se ale někteří z party domluvily na to dělat naschvály, odpojili se od nás a šli sami. Rafinovaně zbytek dětí vymyslelo, že je budou lesem sledovat a ohromně si to užili. O půl 7 jsme došli zpátky k chatě. Jelikož byli všichni plni energie, opět jsme zavítali do místního lesa, kde jsme hráli oblíbenou vlajkovanou a také schovávanou´´.
Jelikož se začalo stmívat, vrátili jsme se opět do chaty. Poté následovala večerka. 

Náhled do roku 2010