6 nových sjezdovek s technickým sněhem

V areálech Černá hora (Janské Lázně) a Pec pod Sněžkou je dalších 6 sjezdovek nově vybaveno systémem zasněžování. Celkově jde v tomto roce o investici v řádech desítek milionů korun. Z celkového počtu 37,6 km sjezdovek SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC je tak vybaveno zasněžováním celkem cca 75 % z nich.

Technického sněhu se dočkaly tratě Zalomená (6a), Formánek 1+2 (10a), Formánek 3 (11a) na Černé hoře v Janských Lázních. Po dlouhých 8 letech mířily taky v areálu v Peci pod Sněžkou investice do zasněžování. Díky investicím nového nájemce areálu, společnosti MEGA PLUS s.r.o. z Janských Lázní, mají nové zasněžování 3 klíčové sjezdovky, které patří k nejoblíbenějším v areálu. Ke stávajícím sjezdovkám na Javoru a na Hnědém vrchu, které už technickým sněhem disponují, tak letos poprvé mohou počítat s jistotou sněhu i tři další svahy - Zahrádky (10b) a Vysoký svah (6b) a přejezdová sjezdovka s názvem Lyžařská (5b) mezi horní stanicí Javoru a Vysokým svahem, která se z důvodu bezpečnosti dočkala i rozšíření.

Lanová dráha Sněžka

Nejčastějším výchozím místem výletu na Sněžku je malebné horské městečko Pec pod Sněžkou (750 m n.m.). Vyjít můžete pěšky buď Obřím dolem kolem Slezské boudy a nebo přes Růžohorky a Růžovou horu. Nejsnadněji se na nejvyšší vrchol České republiky dostanete lanovou dráhou Pec pod Sněžkou - Sněžka. 

Tradiční dvousedačková lanovka vyvážela celoročně turisty od roku 1949 až do 2.9.2012, kdy byl její provoz ukončen. Za tuto dobu lanovku navštívilo na 20 miliónu turistů a na vrchol Sněžky vyvezla více než 7,2 miliónu cestujících. V současné době probíhá její celková rekonstrukce.

Od 21.12.2013 je v provozu nová lanová dráha LEITNER A.G. z Itálie, která je jedním ze dvou největších výrobců horských dopravních zařízení na světě. Lanová dráha vede v původní trase, pouze spodní stanice v Peci p.Sn. je posunuta níž k chatě Lesovna. Jedná se o dvouúsekovou lanovou dráhu se třemi nástupními stanicemi Pec pod Sněžkou - Růžová hora - Sněžka. Systém lanovky - jednolanová oběžná lanová dráha se čtyřmístnými uzavřenými kabinami, které se ve stanicích odpojují od tažného lana.

Tn_snezka-leto

Turistické tratě a jejich aktuální stav najdete ZDE

Cenik lanovky ZDE

Mimosezonní provoz lanovek

Pravidelný denní provoz areálu a kabinkové lanovky Černá Hora do neděle 6.4.2014. Od pondělí 7.4.2014 odstávka kabinkové lanovky před letní sezónou. POZOR o víkendu 12.4. - 13.4. a dále od čtvrtka 17.4. do pondělí 21.4. bude kabinková lanovka v provozu.
SkiResort ČERNÁ HORA - PEC (Pec pod Sněžkou)
Areál mimo provoz. Lanová dráha Hnědý vrch bude v provozu od 17. do 21.4.2014.

Nová lyžařská trasa

SkiTour - Nová lyžařská trasa, spojující Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou. V Česku jde o první takové propojení areálů, které umožňuje lyžovat například dopoledne na Černé hoře a odpoledne v Peci pod Sněžkou.

Tn_ski-tour

Noviny SkiResort Černá Hora - Pec pod Sněžkou

 

TopPas - Šestidenní a sedmidenní skipas SkiResortu s večerním lyžováním. Podmínky nákupu a užívání jízdenek jsou popsány v ceníku.
Nové sjezdovky - Ve skiareálu Janské Lázně přibyly dvě nové sjezdovky. Hofmanky v délce 1,4 km a Zalomená v délce 1,1 km. Na obou se letos lyžuje na přírodním sněhu. V Peci pod Sněžkou je nově otevřena sjezdovka Javor 3, o délce 0,7 km.


Nový pojezdový pás - Nepříjemné stoupání od Zahrádek k Hnědému vrchu už je minulostí. Od dolní stanice vleku Vysoký svah k Hnědému vrchu je v provozu nový pojezdový pás v délce 85 metrů.
Nové rolby a zasněžování - Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem třikrát rychleji, než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i dvě nové rolby a sedm nových sněžných děl.


Nová trať s časomírou - Trať obřího slalomu s časomírou už najdou lyžaři i v Peci pod Sněžkou, na sjezdovce Klondike 1. Trať s časomírou je v provozu i na Černé hoře a ve Svobodě nad Úpou.
Děti do pěti let zdarma - Ve SkiResort ČERNÁ HORA - PEC lyžují nově děti do pěti let zdarma. Podmínkou je zakoupení jízdenky pro dospělou osobu na jeden až sedm dní (paket 1+1). Podmínky nákupu a užívání jízdenek jsou popsány v ceníku.


Rodinné balíčky - Rodiny s dětmi lyžují ve SkiResortu výhodněji, než dříve. V balíčku 2+1 mohou rodiny získat slevu na dítě, či juniora ve výši 25%, na druhé dítě, či juniora slevu ve výši 50%, druhé dítě, či junior ve SkiResortu lyžuje s 50% slevou a stejnou slevu čerpá i třetí dítě, či junior. Podmínky nákupu a užívání jízdenek jsou popsány v ceníku.


Sezónní jízdenky - Dosud platily jen po dobu lyžařské sezóny.Nově je budou moci návštěvníci využít i v létě. Od května do září 2014 budou moci držitelé sezónních jízdenek SkiResortu bez omezení využívat kabinkovou lanovku z Janských Lázní na Černou horu - Černohorský Express a sedačkovou lanovku na Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou. Podmínky nákupu a užívání jízdenek jsou popsány v ceníku

Tn_rolba_skitour

1. skialpový víkend v termínu 24.-26.1.2014

1380487_538467612888563_903053403_n

Ubytování, stravování, technické zázemí a občerstvení na Jindřichově domě - rezervujte na e-mailu: jindrichuvdum@jindrichuvdum.cz, nebo na tel. čísle 605365877.

Informace a obsahu kurzu najedete na tomto odkaze:

http://utekdohor.cz/skialp_kurz/letakskialp1.jpg 

Aktuality

Po nocích sepsal a doma dopsal,tak jak to prožil,viděl,ale také jen slyšel od ostatních,když bolestmi trpěl Honza Bouda.

 Expedice HAPAHO II 7.-14.září 2013      

Jindřichův dům,  Pec pod Sněžkou čp.24

Jak letí čas,to člověk jen žasne,ale nám zůstávají na HAPAHO I- 2010 vzpomínky krásné.
S přeživšími účastníky dohodli jsme se v lednu,že společnou myšlenku máme jen jednu:
chceme strávit týden v Peci pod Sněžkou v objektu Jindřichova domu
 s péčí Markéty a Libora Dolejšových a dobrým jídlem k tomu.                                                           V sestavě došlo ke změnám během roku,jak to tak bývá v běžném života toku.
V sobotu sedmého září třináct účastníků líbá se a podává si tlapky,
v Rudné u „Mekáče“,tam co pobíhají šlapky.Objezd Prahy,kontrolní zastávka u Počernic,to
zvládáme pohodlně,za Poděbrady trochu smrádečku,signály a druhé v Kopidlně.
V Jičíně v jídelně hotelu Paříž chutně obědváme,Havlíňáci na věži jsou ve chviličce,
ostatní procházejí se po náměstí i pěší zóně,náčelník sluní se sténajíc na lavičce.
Pak přehlídka šedesáti aut podivná u závor v místě,kde na Hostinné je odbočka,
v Hostinném Klímovům schovalo se odbočení na Rudník  a čekala je otočka.
Projedeme Pecí bez placení a do kopce vyvezou nás autíčka naše hbitá,
po chvíli již nás v útrobách Jindřichova domu Iva srdečně vítá.
Díky velké toleranci Věrky,Jindry a Anděla Jiříka je úspěšně zvládnuta s ubytováním vzniklá
počáteční panika!Kalíšky veselé,uvítací,řidičům děkování,k večeři řízečky,večer u piva povídání.
 V neděli 8.září bylo počasí překrásné,všichni měli zážitky úžasné.V 11.15 ohlašuje se parta borců od Sokolské boudy,což úspěch je veliký,zanedlouho poté již pojídají v boudě Černé    borůvkové knedlíky.Před večeří dali jsme se do koulení s chutí převelikou, večer došlo i na anekdoty a zpěvy s harmonikou.
V pondělí 9.září rozcvička a velké plány,přišel déšť a tak obědy objednány.Sekvence,kostek vrhání bylo dopoledne i po večeři,odpoledne vycházky,koulení i mazání po páteři.
V úterý 10.září rocvička,snídaně a v 9 h. dvanáctka třemi auty do Velké Úpy vyjíždí
a v 9.30 již na Portášky lanovkou odjíždí.Než odhodláme se k chození,dojde na slunci k zadků sušení.Pak bez rozdílu,kluci-holky zdoláváme dva kilometry na Růžohorky.Po kávě s přidaným
borůvkovým koláčem,G10 a podobně,na Sněžku vyráží Havlíňáci,zbytek se odebírá dolů zpět,na Velkou Úpu odbočí Šenolďáci.U Bohouše i Portášky mají zavřeno a tak ve 13.00 jede-me do údolí,tam v hospodě U Pece nacpou nás,až mne břicho bolí.Andělíček přivedl k údivu ser-
vírku na chviličku,když objednal si kyselo a pak česnečku,to vše po čajíčku!Koulení pro déšť se
nekonalo a večer u televize nebo u piva,vína,či šmakulády se povídalo.
 Na středu 11.září v noci zima,domácí nám zatopili a my se na vycházky teple vybavili.Vytvoři-ly se oddíly dle výkonnosti a každý udělal maximum dle možnosti.Lučiny,Pražská,Oddech,   Náchodská,Mír,čaj s rumem v Lesní,oběd v teple Lyžařské boudy,bufet Na Rozcestí,Dvorská,Tetřeví,to zdolali Havlíňáci,aby dokázali,že nejsou žádné loudy.Odpoledne,sekvence,kostky,brčka s kolečky,kalíšků sbírání,i v pěkné zimě koulí hraní, pak trenink zpěvu s harmonikou a anekdoty než přišlo na nás spaní.
Ve čtvrtek 12.září hlášeno je zataženo,přeháňky,my nebereme předpověď jako moc věrnou,
 například Šéňovic vyráží na horu Černou.V 9 hod. třináctka vyjíždí třemi auty na Pomezní boudy-Horní Malá Úpa a před desátou na trasu vyráží devítičlenná tlupa.Na posledním vrcho-lu Káju ponecháme a v osmi na Jelenku dodýcháme.Tam bleskově dodána čočková polévka, pivko,ledový i zelený-čaje,pak rozfouká se na krásný výhled do českého kraje.Při cestě zpáteční výhledy do Polska na sluníčko,po modré (čti:cesta česko-polského nepřátelství) odchází Havlíňáci,v šestici trochu skropeni přichází dolů pochoďáci.Cestou Jirka Janovský už nám volá,
přijďte do Lesního Zátiší,je tu fajn,hola,hola!Všichni tam těla pohostíme a zpět na Jindřicháč vyrážíme.Luštění zabralo část odpočinku převelikou,večer zpívánky a anekdoty s harmonikou.
Na pátek 13.září po rozcvičce a snídani nám Dolejšovi pořídili na devátou dáreček,přišel nám popovídat bývalý pan učitel,jinak 50 let v Horské službě činný Přemeček.Bylo to fajn,celých 90 minut pršelo a host nám povyprávěl i odpověděl otázky na tělo.Po besedě Šéňovi a Havlínovi
 odcházejí,po obědě další borci v šestici ve 13hod. vyrážejí.Původním impulzem k cestě do    Krkonoš bylo Hnědého vrchu zdolání,krásné počasí pátečního odpoledne umožnilo z rozhledny výhledy se kochání.Po večeři poděkování a rozdání diplomů účastníkům i personálua večerní zpívání i přípitky Jindrovi k narozkám též musím zapsat do análů.
Od večera stálý liják a vichr,v sobotu 14.září při snídani přečteno co zatím sepsáno,po snídani
odjíždí Šenoldovi a před odchodem do deště,v baru ještě fotografováno.Až k Trutnovu v potocích vody,pak pomalu se vyčasuje a celá posádka v Jaroměři-Josefově muzeum Waldemara Matušky navštěvuje.Fotkami a kazetami od Míry Frosta došlo k obdarování,vedle
v Besedě dáme bezva oběd a při kávě ještě po společném týdnu popovídání.Následně Třebechovi-ce pod Orebem,tam skupina nadšena nad betlémem,Otouš s Jindrou v předsálí a Honza zásobuje
děvčata v autech košíčky s krémem.U benzinky OMV zastávka,loučení,po dojezdu všichni
„mamince“ zavolají a pak zbývá jen vyprávění známým i rodinám a všichni na pěkně prožitý týden již jen vzpomínají.


 
 
 
 
 
 
 
 

Facebook

Více zajímavostí najdete na našem Facebooku Horské boudy Dimrovka a Jindřichův dům.

Klikněte

ZDE!

Tourpas

Od 1.6.2013 je v provozu denně lanová dráha Hnědý vrch od 9:00 do 17:00, vždy každou celou hodinu. Zároveň bude otevřena i rozhledna Hnědý vrch.
Od 1.6.2013 začíná platit NOVINKA PRO LÉTO 2013 - TOURPAS - společná jízdenka pro 3 lanové dráhy Hnědý vrch, Portášky, Janské Lázně, bobovku a tourbus - autobus mezi Pecí a Janskými Lázněmi.
Cena Tourpasu pro dospělého (17-62 let) je Kč 290,- (vždy zpáteční jízdenka na 3 lanovky, 1xjízda bobovka, 2x jízda tourbus). Cena Tourpasu pro děti (5-16 let) je Kč 220,-. Platnost Tourpasu je 10 dní.
Tourpas zakoupíte na pokladnách lanové dráhy Hnědý vrch, Portášky a Janské Lázně.
Jízdní řád Tourbusu je v červnu a září o víkendech, červenec, srpen denně, odjezd z Pece vždy v celou hodinu (v 9:00 a 13:00 jen o prázdninách). Cena přepravy mimo Tourpas je Kč 50,-/osoba. Tourbus je připraven i na přepravu kol, v ceně jízdenky tourbusu je i přeprava kola zdarma.
Pro ubytované v Peci pod Sněžkou je s platnou Kartou hosta sleva na Tourpas ve výši 10%.
Sledujte aktuální webové stránky www.tourResort.cz, které se připravují.

Lanovka na Sněžku

Stavba spodní stanice nové lanové dráhy na Sněžku pokračuje :-)
Díky každodenním dotazům na lanovou dráhu, připomínáme, že lanová dráha na Sněžku (včetně úseku na Růžovou horu) je do jara 2014 v rekonstrukci. Jakékoli informace o částečném provozu lanovky jsou nepravdivé.
Na Sněžku se ale dostanete i bez naší lanovky:
- lanovkou z Velké Úpy na Portášky a dál cca 6 km pěšky
- lanovkou z Karpacze (PL) na Kopu a dál cca 3 km pěšky
- pěšky z Pece - cca 8-12 km dle zvolené turistické cesty
Cesta pro Vaše čtyřkolé nebo dvoukolé mazlíčky (auta, motorky) na Sněžku nevede.
Pro aktuální informace sledujte webové stránky lanové dráhy

Závody na sněžných skútrech

Přijeďte na akci do Pece pod Sněžkou. Nevšední zážitek, adrenalin a doprovodné programy.155978_351253024985950_1166446453_n

Aktuality o dění ve SkiResortu PEC POD SNĚŽKOU

Veškeré aktuality týkající se sněhových podmínek a lyžování najdete 

http://www.skipec.com/zima/

Nový SkiResort Černá Hora - Pec pod Sněžkou

36 km sjezdovek, 6 lanovek, 38 vleků. To jsou čísla, kterými se až doposud chlubila spíš lyžařská střediska na západ od našich hranic. Od letoška si lyžařskou oblast těchto rozměrů s 1 skipasem můžeme užít i u nás. Jak bude fungovat nově vzniklý SkiResort Černá hora - Pec, jaké novinky nás čekají a co jeho provozovatelé chystají do budoucnosti, odpovídal Mgr. Petr Hynek, jednatel společnosti MEGA PLUS s.r.o., která nedávno získala do dlouhobého pronájmu lyžařský areál v Peci pod Sněžkou.
inzerce

Jaké chystáte propojení středisek v sezóně 2012/13?

Letošní sezonu přičleňujeme k již fungujícímu SkiResortu Černá hora kompletně celé údolí Úpy, tzn. Pec pod Sněžkou, Velkou Úpu a bude fungovat i částečná spolupráce s Malou Úpou. Takže pro letošek nabídneme společnou jízdenku pro šest areálů, tzn. Černý Důl, Janské Lázně, Svoboda nad Úpou, Malá Úpa, Velká Úpa a Pec pod Sněžkou, což znamená 36 km sjezdovek, 6 lanovek a 38 vleků.
To znamená, že po roční pauze se opět vrací osvědčený projekt Skiarény…

Ne tak docela. Zásadním rozdílem oproti Skiaréně je to, že pokud si naši zákazníci zakoupí jakoukoliv jízdenku, tedy počínaje jednodenní, je automaticky platná po celém SkiResortu Černá hora - Pec. Tedy žádné dvojí jízdné jako v minulosti, kdy bylo třeba si vybrat mezi místní, a nadstavbovou, dražší skiarénovou permanentkou. V nabídce ale zůstanou i jednodenní jízdenky pouze pro Černý Důl a Duncan ve Svobodě nad Úpou, které budou cenově zohledňovat jak velikost areálů, tak jejich převážně jednodenní návštěvníky v podobě rodin s dětmi.
S tím souvisí i propojení SkiResortu skibusy…

Přesně tak. V zimní sezoně budou fungovat čtyři páteřní linky mezi všemi areály, obsluhované čtyřmi velkými autobusy. Ty budou potom v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou a Černém Dole doplněny místními city busy, které budou na svých stálých trasách obsluhovat lyžaře, kteří se potřebují dopravit od svých ubytovacích zařízení k lanovkám a vlekům. Na rozdíl od páteřních skibusů, které budou zdarma, budou city busy používat systém „skibusenky“ (poznámka: tento systém již funguje v Janských Lázních a Černém Dole), tedy jakési permanentky na využívání služeb skibusu, kterou ubytovaní ve středisku obdrží na svém penzionu, nebo hotelu. Tímto způsobem do zajištění infrastruktury a pohodlí pro návštěvníky zapojujeme i poskytovatele ubytování, kteří se tak na provozu city busů finančně podílí.
Jakým způsobem celé propojení do takhle velkého SkiResortu ovlivní ceny jízdného?

V podstatě žádným způsobem. Dojde ke zdražení o 5%, k čemuž jsme se však rozhodli už na jaře vzhledem k avizované další změně sazby DPH, ale i rostoucím cenám pohonných hmot, elektřiny a dalších. Ceny byly stejné od roku 2005.
Co všechno nabídne nový SkiResort Černá hora - Pec návštěvníkům?

V Janských Lázních to bude nové parkoviště pro 120 automobilů u Lesního domu. V Peci pod Sněžkou jsme začali budovat tři nové pokladní pracoviště v budově Javoru, které dokážou zákazníky rychleji odbavit. Starý systém prodeje permanentek na dvou pokladnách byl kolabující. Další novinkou SkiResortu bude služba „najdi si své nalyžované km“, což bude online systém na internetu, kde bude možno po zadání čísla permanentky zjistit počet nalyžovaných kilometrů, výškové rozdíly a další informace (www.skiline.cc).
Pec pod Sněžkou máte v nájmu na 20 let a ve smlouvě garantujete 350 miliónů investic. Co všechno můžeme do budoucna očekávat?

Smlouva o pronájmu Pece pod Sněžkou je koncipována na 20 let s další 20letou opcí, kterou může pronajímatel zrušit v případě nespokojenosti, ale my samozřejmě pevně doufáme, i vzhledem ke všem plánovaným investicím, že tomu tak nebude a opce bude prodloužena. Na areál v Peci pod Sněžkou se díváme jako na náš majetek, jak z hlediska investic, tak z hlediska chování se ke stávajícímu majetku i plánování vizí rozvoje areálu. Určitě nechceme rozlišovat mezi majetkem, který vlastníme a který máme v nájmu.
A jaké jsou tedy plánované investice? Na co se mohou lyžaři v budoucnosti těšit?

Plány jsou jasné a to dodržovat a naplňovat aktuální územní plány jednotlivých středisek. V Janských Lázních to znamená novou šestisedačkovou lanovku, která bude kapotovaná, povede z Hoffmanových Bud a bude končit v horní části sjezdovky Pod kabinou. S tím souvisí i nová odjezdová sjezdovka na Hoffmanovy Boudy, vybudování záchytného parkoviště pro 250 automobilů ve stejné lokalitě a dále další nová sjezdovka mezi tratěmi Anděl a Pod kabinou, která by měla vyřešit sníženou kapacitu úzkého „Anděla“. V Černém Dole bychom chtěli realizovat novou šestisedačku s prodloužením o téměř 350 metrů, která nahradí současnou třísedačku, a s tím souvisí i výstavba dvou nových sjezdovek. A v Peci pod Sněžkou je prioritou sjezdovka „Javor“, kterou bychom si chtěli letos v zimě provozně osahat a v horizontu 2-3 let pak nahradit dva stávající vleky šestisedačkovou lanovkou, přesunout dojezd stávajícího snowparku za osvětlení, kde k tomu v minulých letech vznikl díky odlesnění vhodný prostor. To jsou v podstatě plány k realizaci v letech 2013 až 2016, ale v Peci samozřejmě vše záleží na nalezení shody s majiteli pozemků, na nichž většina areálu stojí. Pokud takovou shodu nalezneme, chtěli bychom v budoucnu vybudovat nové sedačkové lanovky i na sjezdovkách Smrk a Zahrádky, které by nahradily stávající vleky. S tím souvisí i stoprocentní pokrytí areálu zasněžováním.
Mluví se i propojení Černé hory a Pece pod Sněžkou…

Není to téma, o kterém by se mluvilo až tak často, ani to nezapadá momentálně do „Plánu péče KRNAP“, ale v každém případě je to myšlenka, o které chceme do budoucna komunikovat s příslušnými orgány, což je v tomto případě hlavně Správa Krkonošského národního parku. Pokud k propojení dojde, chtěli bychom šikovně využít již stávajících cest pro běžkaře, které bychom propojili tak, aby bylo možné se mezi jednotlivými areály SkiResortu pohybovat téměř bez námahy. V úsecích, kde to není možné, bychom instalovali například dopravní pásy, které by byly vždy po zimní sezoně demontovány. Prioritou je ale nejdříve dobudovat areály v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou a Černém Dole, naplnit územní plány, vyřešit problémy s infrastrukturou a pak teprve řešit propojení již dobudovaných areálů. V každém případě ale neplánujeme stavbu nějaké nové sjezdovky z Černé hory do Pece, ale využití současné sítě lesních cest, které už využívají běžkaři, a jejich vhodného propojení.
Budete nadále upravovat běžecké trasy i v regionu Pece pod Sněžkou?

Určitě to máme v plánu.
Pec je dějištěm mnoha různých závodů od žákovských kategorií až třeba po Světový pohár Masters. Zároveň je líhní nových lyžařských talentů. Jaká bude vaše podpora stávajícím akcím, ale třeba i rozvoji závodního lyžování?

Součástí smlouvy o pronájmu areálu je garance určitého počtu konání závodů na Javoru i Hnědém vrchu, i rámcová podpora tréninků lokálních oddílů. Pointa podpory všech takovýchto aktivit závisí do budoucna na přestavbě lokality Javor, kde by se díky šestisedačce a přesunutému snowparku sjezdovka rapidně rozšířila, lépe řečeno nebyla by rozdělena stávajícími vleky a v tu chvíli by neměl být problém část sjezdovky uzavřít, například pro závody, bez výrazného omezení provozu, které by mohli běžní návštěvníci pocítit.

Bike víkend - 20.-22.7.2012

Letos opět společně!!! Pod sjezdovkou Javor se sejdou jak závodníci XCO, tak i fourcrossaři! A bojovat se nebude o nic menšího, než o tituly mistrů České republiky pro rok 2012!
Sledujte na www.bike-pec.cz.

19. 9. 2010 - Videozáznam redakce Trutnovinek ze závodu cross country a fourcrossu českého poháru horských kol, který se konal 18. září 2010 v Peci pod Sněžkou

Dětský den v Peci

Vernisáž v Obřím dole

Zajímavou výstavu historických fotografií můžete shlédnout v Kovárně v Obří Dole.

Pivovar na Luční boudě

Vznikl nový pivovar na poměrně netradičním místě - za pomoci Budějovického budvaru bude pivovarská technologie vybudována na Luční boudě v Krkonoších. Pivo Paroháč, pojmenované dle stupňovitosti Dvanácterák či Čtrnácterák, nebude sice pocházet z nejvýše položeného minipivovaru v Evropě, jak o něm někteří novináři mluvili, rozhodně však bude zajímavým příspěvkem k "vysokohorské" pivní nabídce, která je u nás v tomto směru zatím poměrně nepolíbená.

První ochutnávka tohoto piva je na Luční boudě dne 12.6.2012.

521464_482423641774994_1172510147_n

Stará lanová dráha na Sněžku končí

Pec pod Sněžkou – Provoz vrcholové části nejstarší lanovky v Česku a jedné z nejstarších sedačkových drah na světě končí. Dnes naposled se mohou svézt turisté z Růžové hory na Sněžku, od zítřka už zůstane v provozu pouze spodní část historické lanovky z Pece nad Sněžkou. Ta dojezdí na počátku září.Pec pod Sněžkou – Provoz vrcholové části nejstarší lanovky v Česku a jedné z nejstarších sedačkových drah na světě končí. Dnes naposled se mohou svézt turisté z Růžové hory na Sněžku, od zítřka už zůstane v provozu pouze spodní část historické lanovky z Pece nad Sněžkou. Ta dojezdí na počátku září.

Více o lanovce :    http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/173436-snezka-je-po-63-letech-bez-lanovky/

Pozvánka na letní intenzivní kurz anglického jazyka

POZVÁNKA NA LETNÍ INTENZIVNÍ KURZ ANGLICKÉHO JAZYKA NA JINDŘICHOVĚ DOMĚ V PECI POD SNĚŽKOU

Cena 3 270 Kč

Termíny: 8.-13.7.2012, 5.-10.8.2012

Cena zahrnuje: UBYTOVÁNÍ, PLNOU PENZI, 20 VÝUKOVÝCH HODIN ANGLICKÉHO JAZYKA

www.lizardagency.cz

Carvingový seminář na Dimrovce

V březnu 2012 se nám povedl uskutečnit první ročník Carvingového semináře pod vedením Tomáše Bintera. Seminář byl spojen s testováním českých lyží LUSTI, které vyrábějí v Žacléři. Účastníci si měli možnost ověřit, zda skutečně ovládají carvingový styl lyžování, případně se pod odborným vedením zdokonalit. Co se týče lyží, pak LUSTI doporučujeme všem, kteří chtějí výbornou kvalitu za velmi zajímavou cenu. Lušťovky nás nadchly a tak určitě test těchto lyží zopakujeme a zároveň Vás zveme na II. Ročník Semináře carvingu a snowboardingu, který plánujeme na leden 2013.

Poslední lyžování 2012

9.4.2012, tedy na Velikonoční pondělí, byla poslední lyžovačka letošní zimy v Peci. Nostalgicky jsme sjeli všechny sjezdovky, zastavili se na bufetu U Klusoňů a za ukázkového slunečného počasí a nádherných sněhových podmínek jsme spěchali na vlek Muldu, aby nám hoši vlekaři nesundali kotvy a tím nám nezrušili naši nejpohodlnějí lyžařskou cestu domů. Tak sezóno AHOJ, protože vzhledem k tomu kolik je sněhu, loučení se zimou není aktuální.

Telemark festival 3.-5.2.2012

Program:
3.2.2012
19.00 - zahájení a open party TFP 2012 na Bull Baru se ponesou ve velmi poklidném duchu, neb druhý den nás čeká závod. Ale rádi se s vámi
všemi uvidíme a k tomuto úvodnímu setkání vám budeme na Bull Baru pouštět filmy o telemarku, hrát bude živá hudba a můžete se tu i od 19.00 do 21.00 zaregistrovat na závod a celý další program.

4.2.2012
Čeká nás perný den plný závodění, telemarkování a pak ještě večerní párty. Po celý den s námi můžete navíc zdarma telemarkovat. Půjčíme vám vybavení i instruktora, pro ty zkušenější s vlastní výbavou máme přichystán i workshop pro pokročilé. Výbavu si můžete půjčovat celý den,
výukové workshopy začínají pak ve 13.00 u HUDY stanu. Vzhledem k vysokému zájmu o výuku i vybavení doporučujeme již během dopoledne vyzkoušet výbavu a zapsat se do výuky tak, abyste opravdu mohli již ve 13.00 jen obout lyže a vyrazit s instruktorem.
Pro závodníky i ostatní, kteří se chtějí účastnit i večerní párty platí:
9.00– 10.30 - registrace do závodu ve stanu SNOW (letos o velmi hodnotné ceny pro prvních šest v kategorii ženy i muži), startovné 350,- Kč, obdržíte startovní číslo a registrační pásku, která vás opravňuje závodit, pít svařák ve stanu CK Kudrna po celý den zdarma a navíc se zúčastnit večerní párty na Havlově boudě včetně vloženého závodu
10.45 - sraz na startu a společná prohlídka trati
11.00 - start dvoukolového závodu, jede se podle čísel od nejnižšího, nejdříve ženy, pak muži, druhé kolo v opačném pořadí od nejvyššího čísla, čísla se registrují od nejnižšího podle příchozích,
13.00 - předpokládané dojetí závodu a dále společné ježdění a workshopy
15.30 - vyhlášení výsledků a předání cen v prostoru dojezdu
17.30 - zahájení teleparty na Havlově boudě, pro startující svařák a klobásky zdarma oproti registrační pásce na ruce, dle podmínek živá hudba venku a vevnitř, promítání, a stejně jako loni vložený závod o nějakou retro cenu jako loni! Pokud nechcete závodit, kupte si registrační pásku na stanu Hudy za 200,- Kč a můžete alespoň popíjet celý den
svařák a vyrazit s námi večer na party.
Doprovodný program:
9.00 - 16.00 - půjčování televýbavy v Hudy stanu
13.00 - výuka zdarma pro začátečníky, nutnost registrace v HUDY stanu a předchozího nafasování tele vybavení
13.00 - telemarkový workshop pro pokročilé i experty pod vedením instruktorů K2 telemarkové školy po celý den - pro startující svařák zdarma ve stanu CK Kudrna oproti registrační pásce
kdykoliv od 13.00 - výhodné menu za 70,- kč na HAVLOVĚ BOUDĚ opět oproti registrační pásce

5.2.2012
Pokračujeme v krasojízdě.
Dnes nás čeká solečné ježdění, výuka pro začátečníky i workshopy pro pokročilé, po zájemce i společný výlet na pásech.
10.00 a 13.00 - startuje výuka pro začátečníky
10.00 - telekids - výuka telemarku pro děti
10.00 - workshop pro pokročilé
10.00 - start společného výletu na pásech
15.00 - ukončení Telemarkového Festivalu Pec 2012

TĚŠÍME SE NA VÁS V PECI POD SNĚŽKOU!!!
K2 Telemarková škola a Snowsport School Pec pod Sněžkou

První snowcross v Čechách

První snowcross v Čechách se jel v sobotu 14.1.2012 v Peci pod Sněžkou a my jsme byli u toho. Počasí závodu moc nepřálo, během celého dne fučelo, sněžilo a sněžilo. Krátkou, ale technicky náročnou trať plnou klopených zatáček a skoků si pochvalovali všichni ssnowcrossaři včetně našeho Máry, který jel v hoby kategorii (2. místo). Těšíme se, že Martin Doulík, který to všechno dal dohromady nezlenivý a akci zopakuje. 

Nakonec se ještě musím zmínit o mém muži, který byl nedílnou součástí samotných závodů, bez něj by závodníci nevyrazili na trať, protože měl funkci vedoucího tratě.

 

Karta hosta

Karta hosta již běží od prosince 2011. Více informací i výhodách a slevách najdete ZDE!

Krakonošův guláš versus Jindřichův dům

Dne 24. 9. 2011 za Jindřichův dům  vařil tradičně gulášek Honza Pažin se svojí věrnou asistentkou Verunkou Dolejšovou. Pravidla, která zakazují veškerou přípravu den předem jsme jako každý rok dodrželi a  tak jsme od 8.00 do 12.00 roztápěli kotlík, udržovali oheň, krájeli, vařili, dusili a dusili. Honza s Verunkou vše stihli a ve 12.00 byli připraveni podávat svůj netradiční guláš s vůní kari a dalšího exotického koření, zahuštěného kokosovým mlékem k ochutnávce. 

Po dva roky nám tradiční guláš, který Honza vařil přesně podle norem teplých pokrmů zajistil 3 místo v diváckém hlasování. Nápad Honzy, že by letos uvařil něco netradičního nás nadchl a všichni jsme byli pro. Proč nedat lidem ochutnat guláš s vůní Indie?. Celé to mělo příjemnou atmosféru a ke guláši se podával i indický chléb. 

Na ocenění nám to nestačilo a letos poprvé jsme nebodovali, ale s tím jsme počítali. Náš záměr se povedl, lidé si pochutnali, ochutnali něco co nikdy nejedli (to myslím jak guláš, tak chléb) a my jsme si to užili.

Dík patří  Olince a Jiřímu Dolejšovi, kteří byli jak se říká k ruce a díky tomu to našemu teamu hezky odcejpalo. Děkujeme všem co kvůli nám dorazili do Pece a podpořili nás (nebylo Vás málo, a někteří nás svou přítomností mile překvapili). Největší dík však patří za obětavost Honzovi a Verunce s jakým nasazením sháněli všechny ingredience a jak vše profesionálně zvládli.

Možná za rok

Markéta a Libor 

 

Krakonošův guláš

Ahoj všem,

tímto bychom Vás chtěli všechny pozvat na každoročně pořádanou akci v Peci pod Sněžkou
Krakonošův guláš.

Již po čtvrté se budeme této akce účastnit a jako předešlé dva ročníky, tak i ten letošní, budeme guláš vařit za chatuJindřichův dům. Poslední dva roky jsem vařil klasický guláš (dle receptur), prostě přesně tak, jak se klasický guláš vařit má. Tento recept mi po dva roky zajistil krásné třetí místo :-)

Letos jsem si řekl, že to chce změnu a budu vařit guláš trošku jináč. Ti, kteří jste zvědaví, jaký guláš jsem vymyslel, tak přijeďte
v sobotu 24. září 2011 do Pece pod Sněžkou na parkoviště u Kapličky, kde bude vaření probíhat od 9 hod. do zhruba 16 hod. - vaření guláše, ochutnávky, hlasování a vyhlášení vítězů.

Na všechny se moc těší


Honza a Verča


Každoroční soutěž o nejlépe uvařený guláš pod Sněžkou

Cyklovyjížďka okolo Pece

17.9.2011 - Cyklovyjížďka okolo Pece - Město Pec pod Sněžkou, Happy Hill Sochor Relaxpark a PORG - gymnázium a základní škola (www.porg.cz) pořádají VI. ročník Cyklistické vyjížďky okolo Pece pod Sněžkou

Volné místo

Nabízíme pracovní místo pomocné síly. Dotazy a nabídky prosím zasílejte na naši e-mailovou adresu jindrichuvdum@jindrichuvdum.cz, nebo pomocí formuláře, který naleznete v záložce kontakty.

JIŽ OBSAZENO!!!! 

Lanovka na horu Sněžku

Rekonstrukce lanové dráhy na Sněžku začne již letos na podzim. Přijeďte do Pece pod Sněžkou a využijte poslední příležitost svést se unikátní starou lanovkou na nejvyšší horu České republiky. Více než 60 let stará lanovka by měla být v provozu ještě po část roku 2012. Nová lanovka bude mít místo dosavadních otevřených sedaček pro dva pasažéry čtyřmístné kabinky a měla by být v provozu od jara 2014.

Dětský den v Peci

V neděli 3.7.2011 od 12.00 hod do 17.00 hod program na parkovišti U kapličky.

Více v letáku: Pecpodsnezkou_detskyden_03072011

5. Maloúpský jarmark

Horní Malá Úpa dne dne 26.6.2011.

Tradiční akce v krkonošském duchu, plná zábavy a pohostinnosti.

Akce probíhá od 9.00 hodin do 17.hodin a pokračuje večerním programem U kostela.

Bohatý program pro děti i dospělé.

Více v letáku: Malaupa_plakatynaakce_2011_tisk300dpicmyk


Víkendový festival

Od pátku 17.6. do neděle 19.6. 2011 se koná v Peci pod Sněžkou víkendový fastival Porod.

Více se dozvíte rozkliknutím letáku.

 

BIKE VÍKEND 18.-19.6.2011

V sobotu 4 závod ČP MTB cross.country kategorie UCI 1, neděle - veřejný závod "Cyklistický pohár Královéhradeckého kraje" více informací zde:

Byla dokončena Rukověť návštěvníka Jindřichova domu

Rukověť je souborem poznatků a doporučení pro turistiku a cykloturistiku  v Krkonoších.  Sepsal ji milovník hor a pohybu Jiří a je Vám na naší chatě k dispozici.

Do rukou se Vám dostává nesmělý pokus o přiblížení části Krkonoš, kde základním a výchozím bodem je Jindřichův dům. Děkuji Liborovi a Markétě Dolejšovým za zájem o sepsání Rukověti, za poskytnuté informace a vytvoření perfektního zázemí. Také děkuji „Krkonošským naplaveninám“ Míťovi – Miloslavu Fátorovi a Bendisovi – Petru Bendákovi, jež považuji za místní „Studně vědomostí“  bez jejichž vědomostí bych se neodvážil Rukověť zveřejnit. Prosím o odpuštění, pokud znalostmi nebo vlastní zkušeností zjistíte případné nesrovnalosti. Jsem si vědom, že poskytnuté informace o vzdálenostech zdaleka nejsou přesné, a tak je berte  prosím jako orientační. Přeji Všem návštěvníkům Jindřichova domu příjemný pobyt za každého počasí a pokud Vám Rukověť jen malinko volné chvíle zpříjemní, bude mi velikou ctí.

Jiří Kaplan

 

Dětský den v Peci 8.7.2011

Parkoviště Kaplička, program bude upřesněn. Více informací se dozvíte zde:

Krkonošské cyklobusy

Krkonošské cyklobusy jezdí od 28.5. - 25.9.2011.

Jízdní řád Krkonosske-cyklobusy-2011-velky 

Závod horských kol

24.9.2011 - Závod horských kol - fourcross